آبشار تهران | آبشاری مصنوعی در پایتخت

آبشار تهران | آبشاری مصنوعی در پایتخت

  • 0
  • 153
  • نویسنده :

آبشار تهران یکی از جدیدترین جاذبه های گردشگری در شهر تهران است. آّشار تهران با  داشتن مساحتی در حدود 200 هکتار، از جمله زیباترین و متفاوت ترین جاذبه های گردشگری در پایتخت می باشد. در واقع در شهر تهران، جاذبه های گردشگری بسیار زیادی در زمینه های مختلف و در انواع مختلف وجود دارد. اما ان آبشار مصنوعی، تنهای آبشاری است که در شهر تهران وجود دارد و به همین دلیل، از همان ابتدا که افتتاح شد، بسیاری از گردشگران و توریستان را به پایتخت کشاند. حتی علاوه بر این، سبب شد تا بسیاری از پایتخت نشینان، به جای اینکه مسافت ها طولانی را برای دسترسی به آبشار و جاذبه های گردشگری ای که فقط در دل طبیعت وجود دارند بپیمایند، به آبشار تهران می آیند و ساعاتی را در ارتفاعات پایتخت به تماشای شهر می نشینند و از آب و هوای خوب این منطقه لذت می برند.

در ادامه این مطلب، توضیحات کاملی در خصوص این جاذبه گردشگری و همچنین امکانات و خصوصیات آن داده ایم. در واقع با مطالعه این مطلب، نه تنها به طور کامل با آبشار تهران آشنا می شوید، بلکه با تمامی امکانات موجود در این منطقه نیز آشنا شده و می توانید با داشتن اطلاعاتی کامل از این جاذبه گردشگری در شهر تهران دیدن کنید.

معرفی این آبشار

در واقع آبشار تهران، یکی از جاذبه هایی است که به تازگی در پایتخت تاسیس شده است. این آبشار، در مناطق شمال غربی پایتخت قرار داشته و در نزدیکی بوستان لتمال کن قرار گرفته است. جالب است بدانید که از آبشار تهران، به راحتی می توان به دریاچه چیتگر تهران دید داشت و در نتیجه، فاصله بسیار کمی با این دریاچه مصنوعی دارد. این آبشار مصنوعی، یکی از چندین پرژه هایی بود که به منظور افزایش فضای سبز در تهران انجام شد و امروزه یکی از اصلی ترین و مهم ترین جاذبه های گردشگری در پایتخت می باشد. آبی که از آبشار تهران جاری است، از کوه های موجود در منطقه لتمال کن نشات می گیرد و نمای بسیار زیبایی را در این منطقه به وجود می آورد. 

پیاده روی در آبشار تهران

شاید برایتان عجیب باشد ولی مسیری که برای پیاده روی در آبشار تهران تعبیه شده است در حدود 25 کیلومتر می باشد. در نتیجه اگر دوستدار کوهنوردی و پیاده روی هستید، این جاذبه گردشگری یکی از مناسب ترین مکان ها برای پیاده روی می باشد. علاوه بر این اگر در این شهر مسافر هستید، توصیه می کنم حتما یک روز را به بازدید از این آبشار مصنوعی اختصاص دهید و از طبیعت زیبای این منطقه دیدن کنید. تمامی مسیر پیاده روی در آبشار دارای شیب نسبتا ملایم می باشد و بازدید از آن برای معلولین و افرادی که توانایی کمی در بالا رفتن از پله و پیاده روی طولانی مدت دارند نامناسب می باشد. به طور کلی باید اشاره کنیم که این مسیر پیاده روی از طبقات مختلفی ساخته شده است.

طبقات آبشار مصنوعی تهران

هرچه مسیر پیاده روی را ادامه دهید، به طبقات بالاتری از این منطقه دسترسی پیدا می کنید و در نتیجه، می توانید دید بهتری از شهر تهران و همچنین دریاچه زیبای چیتگر تهران داشته باشید. یکی از نکات خوبی که در خصوص این جاذبه گردشگری وجود دارد این است که در تمامی طبقات آن، حوضچه هایی وجود دارد. در نتیجه افرادی که توانایی ادامه دادن به مسیر و پیمودن مسیر پیاده روی شیب دار آبشار تهران را ندارند، بتوانند در همان جا اقامت کنند و از امکاناتی که در همان طبقه تعبیه شده اند استفاده کنند. 

امکانات

از جمله امکانات موجود در این منطقه می توان به آلاچیق، نیمکت، مسجد، نمازخانه، رستوران، کافه، پارکینگ، سرویس بهداشتی، بوفه و ... اشاره کرد. یکی از بهترین ویژگی های این منطقه، وجود آلاچیق ها در تمامی طبقات است. این آلاچیق ها به شما امکان می دهند تا بتوانید پس از پیاده روی طولانی ای که داشتید در همان جا استراحت کنید و از محیط خوب و چشم انداز زیبای منطقه دیدن کنید.

کلام آخر

به طور کلی آبشار تهران از جمله امکانات تفریحی است که همه روزه، جمعیت بسیار زیادی برای بازدید از آن اقدام می کنند تا ساعاتی را به دور از شهر و ترافیک بی اندازه آن سپری کنند. این آبشار با داشتن آب و هوای خنک و خوب مکان خوبی برای گذراندن تعطیلات آخر هفته و گشت و گذار های چند ساعته می باشد. اگر تا به حال از آن بازدید نکرده اید، توصیه می کن یک روز خود را حتما به گشت و گذار در آبشار مصنوعی تهران اختصاص دهید.
 

ارسال دیدگاه
توجه !!

پر کردن فیلدهای ستاره دار (*) الزامیست

خبرنامه