معرفی پربازدیدترین جاذبه های تاریخی در ایران

معرفی پربازدیدترین جاذبه های تاریخی در ایران

  • 0
  • 147
  • نویسنده :

در کشور ایران جاذبه های تاریخی و گردشگری بسیار زیادی وجود دارد. در واقع، کشور ایران، یکی از قدیمی ترین تمدن ها در تمام دنیا می باشد و افراد بسیاری در زمان های بسیار قدیم، در این کشور زندگی می کردند. در نتیجه ی آن، آثار و بناهای تاریخی و باستانی بسیار زیادی در این کشور وجود دارد که هر کدام از آن ها، نشان دهنده ی فرهنگ و تمدن پیشینیان می باشد. در واقع می توان گفت، در بخش های مختلف کشور ایران، جاذبه های تاریخی و گردشگری بسیار زیادی وجود دارد که برخی از آن ها، شهرت بیشتری نسبت به سایر جاذبه های تاریخی دیگر دارند. در ادامه، به معرفی برخی از محبوب ترین و پربازدید ترین جاذبه های گردشگری در ایران پرداخته ایم. در نتیجه اگر علاقه مند به آثار باستانی و تاریخی می باشید، توصیه می کنم مطالعه این مطلب را از دست ندهید. 

تخت جمشید 

بی شک، تا به حال نام این جاذبه تاریخی را به کرات شنیده اید. تخت جمشید، بنایی چندین هزار ساله می باشد که از زمان هخامنشیان تا به امروز، سرپا مانده است. البته باید گفت که تنها، آثری از آن باقی مانده است. تخت جمشید که به عنوان نماد شیراز شناخته می شود، نه تنها در کشور ایران، بلکه در تمام دنیا شهرت دارد و همه ساله، بسیاری از گردشگران برای تماشای عظمت این سازه از نزدیک، راهی شهر شیراز می شوند. این سازه بسیار قدیمی و ارزشمند می باشد و بازدید از آن را به شدت به شما توصیه می کنم. 

میدان نقش جهان

میدان نقش جهان، از شناخته شده ترین آثار تاریخی در ایران می باشد. این میدان، یکی از اصلی ترین نماد های شهر اصفهان می باشد و به عنوان یکی از بزرگترین میدان های تاریخی در جهان، شهرت یافته است. این بنا متعلق به دوره صفویان می باشد و به دستور شاه عباس صفوی، ساخته شد. نکته جالب در خصوص این جاذبه تاریخی در شهر اصفهان این است که در هر روزی از سال که به بازدید از این میدان بروید، متوجه حضور توریستان و گردشگران متعددی می شوید که مشغول گشت و گذار و بازدید از این جاذبه گردشگری می باشند. این مساله نشان دهنده این است که این بنای تاریخی در تمام دنیا شهرت بسیار زیادی دارد. 

آرامگاه حافظیه

شهر شیراز، محبوبیت بسیار زیادی در میان مردم دارد و علت آن هم، وجود آب و های خوب و جاذبه های گردشگری متعدد، در این شهر می باشد. در واقع از زمان های قدیم، توجه پادشاهان بسیار به این جاذبه گردشگری جلب می شد و به دنباله ی همین موضوع، بناها و آثار تاریخی بسیار زیادی در این شهر وجود دارد. یکی از پربازدید ترین جاذبه های تاریخی ایران، حافظیه شیراز می باشد. این آرامگاه که در طول تاریخ، توسط پادشاهان و بزرگان بسیار زیادی ساخته و بازسازی شده است، یکی از زیباترین آثار باستانی در شهر شیراز است که توجه گردشگران بسیاری را به خود جلب می کند. 

قلعه بابک 

یکی از منحصر به فردترین آثار تاریخی ایران، قلعه بابک کلیبر می باشد. این قلعه که در منطقه ای کوهستانی و در قله ی یک کوه ساخته شده است، یکی از خاص ترین قلعه ها در دنیا می باشد که با معماری بی نظیر خود، توریستان بسیاری را به سمت خود جذب می کند. البته لازم به ذکر است مسیر دسترسی به این قلعه کمی دشوار است اما به قدری زیبا و جذاب است که توصیه می کنم بازدید از آن را حتما در برنامه های خود قرار دهید. 
 

ارسال دیدگاه
توجه !!

پر کردن فیلدهای ستاره دار (*) الزامیست

خبرنامه