آشنایی با تالاب استیل و دیدنی های آن

آشنایی با تالاب استیل و دیدنی های آن

  • 0
  • 599
  • نویسنده :

استان گیلان یکی از استان های خطه ی شمالی کشور است که دارای جاذبه های دیدنی و گردشگر بسیار زیادی بوده و همه ساله افراد بسیار زیادی را به سمت خود جذب می کند. این استان با قرار داشتن در میان فاصله بین رشته کوه البرز و همچنین دریای خزر، دارای آب و هوای بسیار عالی و همچنین بارش های متعدد می باشد. این مساله سبب شده است تا در طی سالیان دراز، پدیده ها و جاذبه های متعددی در این استان به وجود آید و در نتیجه به یکی از محبوب ترین و پربازدید ترین استان های ایران تبدیل شود. در تمامی بخش های این استان جاذبه های گردشگری متعددی وجود دارد. تالاب استیل یکی از این جاذبه های گردشگری می باشد که دارای وسعت بسیار زیاد بوده و چشم انداز بسیار زیبایی را تشکیل داده است.

در ادامه مطلب به معرفی تالاب استیل و همچنین بیان همه چیز درباره این تالاب پرداخته ایم. اگر تا به حال از این تالاب دیدن نکرده اید و یا درباره آن اطلاعی ندارید، پیشنهاد می کنم مطالعه این مطلب را از دست ندهید و با یکی از مشهورترین جاذبه های گردشگری استان گیلان آشنا شوید. 

معرفی تالاب استیل

این تالاب با داشتن وسعتی در حدود 138 هکتار یکی از بزرگ ترین و زیباترین تالاب های ایران به شمار می آید. تالاب استیل یکی از جاذبه های گردشگری شهر آستارا می باشد و جالب است بدانید که در ارتفاع 13 متری پایین تر از سطح دریا قرار دارد. این تالاب با وسعت زیادی که دارد دارای گونه های مختلفی از پرندگان و همچنین پوشش گیاهی متنوع می باشد. نکته جالب دیگری که در خصوص این جاذبه گردشگری وجود دارد این است که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و به عنوان مهم ترین تالاب کشور شناخته می شود. 

دیدنی های این تالاب

یکی از جالب ترین نکات در خصوص این تالاب، وجود گیاهی به نام توسکا در آب های این تالاب است. گیاه توسکا نوعی از پوشش گیاهی می باشد که فقط در آب رشد می کند و ریشه های آن در آب شناور است. در نتیجه می توان این گیاهان را به جزیره ای متحرک تشبیه کرد که همیشه در آب شناور هستند و به طور دائم در آب تالار استیل در حال حرکت هستند. 

گونه های جانوری تالاب استیل

با تعویض فصول و فرا رسیدن فصل مهاجرت، همه ساله گونه های مختلفی از پرندگان شروع به مهاجرت می کنند. تالاب استیل، مکانی مناسب برای استراحت می باشد که همه ساله میزبان بسیاری از پرندگان بوده و همچنین علاوه بر پرندگان، انواع مختلفی از گونه های جانوران آبزی و همچنین دوزیست در این منطقه وجود دارند و در این منطقه زندگی می کنند.

تالاب استیل کجاست؟

همانطور که در مطالب بالا اشاره کردیم این تالاب یکی از جاذبه های گردشگری استان گیلان می باشد. موقعیت مکانی این تالاب در شهر آستارا می باشد و از مشهورترین جاذبه های گردشگری این شهر به شمار می آید. این تالاب در جنوب شهر آستارا و در فاصله 5 کیلومتری از آن قرار دارد.

مسیر دسترسی

برای دسترسی به تالاب استیل باید ابتدا خود را به شهر آستارا برسانید. در این شهر مسیر جاده اصلی تالش را در پیش بگیرید و در جاده آستارا – رشت، با پیمودن مسیری در حدود 5 کیلومتر، به مقصد خود می رسید. اگر تا به حال از تالاب استیل دیدن کرده اید، تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.
 

ارسال دیدگاه
توجه !!

پر کردن فیلدهای ستاره دار (*) الزامیست

خبرنامه