همه چیز درباره عمارت مسعودیه تهران

همه چیز درباره عمارت مسعودیه تهران

  • 0
  • 706
  • نویسنده :

عمارت مسعودیه تهران از مهم ترین و عجیب ترین اماکن تاریخی شهر تهران است که با معماری بسیار زیبا و منحصر به فرد، از جمله پربازدیدترین آثاری است که از دوران قاجار بر جای مانده است. این عمارت تاریخچه بسیار جالبی داشته و از زمان های قدیم و در حقیقت از همان ابتدا که ساخته شد، میزبان تغییرات بسیار زیادی بوده و حتی اتفاقات مهم تاریخی بسیار زیادی در آن رقم خورده است. در حقیقت، بیشتر اتفاقاتی که در این عمارت صورت گرفت، در زمان قاجار بوده و به همین علت، یکی از مهم ترین و با ارزش ترین سازه های تاریخی در پایتخت می باشد. جالب است بدانید که عمارت مسعودیه به عنوان یکی از محبوب ترین و مهم ترین آثار تاریخی پایتخت شناخته می شود که توریستان و گردشگران بسیاری برای بازدید از آن مسافت های کوتاه و طولانی را طی می کنند تا به پایتخت برسند.

در ادامه این مطلب تمامی موارد درباره عمارت مسعودیه و همچنین بخش های مختلف و تاریخچه آن را بیان کرده ایم. اگر تا به حال از این عمارت دیدن نکرده اید و یا درباره آن اطلاعی ندارید و با تاریخچه آن آشنا نیستید، توصیه می کنم مطالعه این مطلب را از دست ندهید. این عمارت مورد توجه بسیاری از گردشگران و علاقه مندان به تاریخ قرار گرفته است و داستان های جالبی را در درون خود جای داده است.

آشنایی با عمارت مسعودیه تهران

همانطور که در مطالب بالا نیز اشاره کردیم، عمارت مسعودیه یکی از جاذبه های گردشگری و تاریخی در مرکز پایتخت است که در دوره قاجار ساخته شده است. این عمارت از جاذبه هایی است که هر فردی که از آن بازدید می کند مات و مبهوت ساختار آن می شود و همچنین با شنیدن تاریخچه آن شگفت زده می شود. عمارت تاریخی مسعودیه در نزدیکی میدان بهارستان قرار گرفته و دارای مسیر دسترسی بسیار آسانی می باشد. جالب است بدانید که این عمارت توسط یکی از حکمان اصفهان ساخته شد و در کنار تمامی سازه های تاریخی که امروز در پایتخت مشاهده می کنیم، از محبوبیت بالایی برخوردار بوده و حتی آوازه آن به گوش افراد بسیار زیادی رسیده است. 

جالب است بدانید که در بخش های داخلی این عمارت سازه ها و آثار چندانی باقی نمانده است. اما نمای بیرونی عمارت مسعودیه بسیار دیدنی می باشد و دارای نقش و نگارهای مختلفی است. علاوه بر این کافه ای در محوطه این عمارت وجود دارد که با دکوراسیونی سنتی و قدیمی، بسیار جذاب و دیدنی است و می توانید ساعاتی را در این کافه بنشینید و از چشم انداز عمارت دیدن کنید. 

تاریخچه

برای آشنایی بهتر با این عمارت بهتر است تاریخچه آن را بازگو کنیم. ناصرالدین شاه فرزندان بسیاری داشت. یکی از فرزندان پسر ایشان به نام مسعود میرزا که به دلایلی سزاوار نشستن بر تخت پادشاهی را نداشت. اما به طور کلی حاکم بسیاری از مناطق ایران از جمله اصفهان، و استان های شمالی این کشور بود. این فرزند که در تمامی دوره های زندگی خود مورد بی توجهی و تحقیر قرار می گرفت دست به اقدامات متعددی می زد و بسیاری از جاذبه ها و عمارات تاریخی را در بخش های مختلف اصفهان تخریب کرد. اما عمارتی بسیار زیبا که امروز شاهدش هستیم را در شهر تهران ساخت و نام این عمارت از روی نام ایشان به عمارت مسعودیه شهرت یافت.

موقعیت مکانی و مسیر دسترسی

همانطور که در مطالب بالا نیز مطالعه کردید، عمارت مسعودیه در منطقه بهارستان پایتخت و در ضلع جنوب غربی این میدان قرار دارد. برای دسترسی به آن باید از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنید و همچنین می توانید خود را به خط 2 متروی تهران برسانید و با پیاده شدن در یکی از ایستگاه های ملت و یا بهارستان باید از مترو خارج شوید و باقی مسیر را پیاده تا عمارت بروید. این عمارت در خیابان اکباتان قرار دارد و در نتیجه برای دسترسی به آن باید خود را به این خیابان برسانید.
 

ارسال دیدگاه
توجه !!

پر کردن فیلدهای ستاره دار (*) الزامیست

خبرنامه