آبشار دارنو و همه چیز درباره آن

آبشار دارنو و همه چیز درباره آن

  • 0
  • 589
  • نویسنده :

شمال کشور، منبعی عظیم از انواع پدیده های طبیعی و جاذبه های گردشگری می باشد. در واقع موقعیت مکانی و اقلیمی این ناحیه از کشور سبب شده تا منطقه ای بسیار سرسبز با آب و هوایی عالی ایجاد شود. این مساله سبب می شود تا با فرا رسیدن فصول تعطیلی و همچنین در تعطیلات رسمی، افراد بسیاری به قصد گشت و گذار در شمال کشور راهی این منطقه شوند و چند روزی را در آب و هوای عالی خطه ی شمالی کشور سپری کنند. در این منطقه، جاذبه های گردشگری و دیدنی بسیار زیادی وجود دارد که یکی از آن ها  آبشار دارنو می باشد. این آبشار از زیباترین آبشار های ایران می باشد که چشم انداز بسیار زیبایی را ایجاد کرده است. در واقع یکی از جاذبه هایی است که هر فردی در زندگی خود باید از آن ها بازدید کند.

در ادامه مطلب، به معرفی کامل آبشار دارنو پرداخته ایم و همه چیز را درباره این آبشار و جاهای دیدنی نزدیک به آن بیان کرده ایم. اگر قصد دارید که چند روزی را به شمال کشور سفر کنید و در این نقطه از کشور به گردش و تفریح بپردازید، توصیه می کنیم مطالعه این مطلب را از دست ندهید تا با یکی از دیدنی ترین و زیباترین جاذبه های گردشگری کشور آشنا شوید.

معرفی آبشار دارنو نوشهر

این آبشار یکی از جاذبه هایی است که با قرار گرفتن در میان جنگلی انبوه و در واقع جنگل های هیرکانی، دارای چشم انداز بسیار زیبا و دیدنی ای می باشد. همچنین دور تا دور آن، جاذبه ها و پدیده های طبیعی بسیار زیاد دیگری نیز وجود دارد. در واقع با سفر به آبشار دارنو و بازدید از آن نه تنها می توانید از این پدیده زیبا و محیط اطراف آن دیدن کنید، بلکه می توانید از سایر جاذبه های گردشگری دیگری که در نزدیکی این آبشار قرار دارند نیز بازدید کنید و از محیط زیبای منطقه لذت ببرید.

بازدید از این آبشار

یکی از نکات جالبی که در خصوص آبشار دارنو وجود دارد این است که در نزدیکی آن، چندین آبشار دیگر وجود دارد که همگی آن ها بسیار زیبا و دیدنی می باشند. در واقع باید اشاره کرد که در این منطقه، 7 آّشار وجود دارد که به طور پیوسته می باشند و به یکدیگر متصل هستند. در نتیجه یکی از عجیب ترین و بهترین گزینه هایی است که طبیعت گردان و گردشگران می توانند انتخاب کنند تا یک روز خود را به بهترین نحو خود بگذرانند. آبشار دارنو، دارای ارتفاعی در حدود 25 متر می باشد و در میان تمامی آبشار های منطقه، دومین آبشار می باشد. همچنین جالب است بدانید که بلندترین آبشار منطقه نیز است و در نتیجه بازدید از آن بسیار هیجان انگیز می باشد.

آبشار دارنو کجاست؟

این آبشار یکی از جاذبه های گردشگری استان مازندران می باشد. موقعیت مکانی آن در شهرستان نوشهر است و مسیر دسترسی به این آبشار بسیار راحت و سر راست است. اگر قصد دارید از آبشار دارنو دیدن کنید باید خود را به جاده چالوس برسانید. در این جاده می توانید از چشم انداز بسیار زیبایی که در منطقه وجود دارد لذت ببرید. پس از رسیدن به شهر چالوس مسیر کمربندی نوشهر را پیش بگیرید و خود را به معدن سنگ نوشهر برسانید. در این منطقه به دنبال مسیر دریاچه فراخین بگردید و پس از عبور از این دریاچه با رسیدن بهدوراهی مسیر سمت راست را انتخاب کرده تا در نهایت به نزدیکی آبشار برسید. از اینجا به بعد باید پیاده باقی مسیر را طی کنید.
اگر تا به حال از آبشار دارنو دیدن کرده اید تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.
 

ارسال دیدگاه
توجه !!

پر کردن فیلدهای ستاره دار (*) الزامیست

خبرنامه