آبشار بیشه لرستان | مشهورترین آبشار ایران

آبشار بیشه لرستان | مشهورترین آبشار ایران

  • 0
  • 129
  • نویسنده :

استان لرستان، با توجه به قرار گیری در منطقه ای کوهستانی، تعداد بسیار زیادی از آبشارهای مختلف را در درون خود قرار داده است. در حقیقت جالب است بدانید که استان لرستان، به آبشارهایش مشهور است و آبشارهای موجود در آن به قدری زیاد است که اگر قصد داشته باشید از آن ها دیدن کنید باید چندین هفته زمان بگذارید. اما با این وجود، برخی از آبشار های این استان هستند که نسبت به سایر آبشارها از شهرت و محبوبیت بیشتری برخوردار هستند و هر ساله، میزبان بسیاری از گردشگران و توریستان می باشد. یکی از مشهورترین آبشار های استان لرستان، آبشار بیشه است که با داشتن چشم انداز بسیار زیبا و دیدنی، افراد بسیاری را به سمت خود جذب می کند.

در ادامه مطلب، توضیحات کاملی در خصوص آبشار بیشه و همچنین مشخصات آن داده ایم. اگر دوست دارید با زیباترین و مشهورترین آبشار ایران آشنا شوید و همچنین تا به حال نام این آبشار را نشنیده اید، توصیه می کنم مطالعهاین مطلب را از دست ندهید. یقینا پس از آشنایی با این آبشار، هوس بازدید از آن به سرتان می زند و در اولین فرصت اقدام به بازدید از آبشار بیشه می کنید.

مشخصات آبشار بیشه لرستان

این آبشار به عنوان مشهورترین آبشار ایران، دارای جلوه ی بسیار زیبایی می باشد و در نزدیکی شهر درود قرار دارد. جالب است بدانید که این آبشار دارای عرضی در حدود 20 متر می باشد و جزو آبشارهای عریض ایران نیز شناخته می شود. به طور کلی می توان گفت که این آبشار از دو قسمت تشکیل شده است. قسمت اول که از قسمتی کوهستانی سرچشمه می گیرد و از میان انبوهی از درختان به زمین می رسد تشکیل شده است. اما قسمت دوم بخشی است که از سطح زمین به رودخانه سزار می ریزد. نکته جالبی که در خصوص آبشار بیشه وجود دارد این است که از تعداد بسیار زیادی چشمه های کوچک تشکیل شده است و همین مساله، چشم انداز بسیار زیبایی را در میان تعداد بسیار زیادی از درخت و همچنین کوه ایجاد کرده است. 

لذت های بازدید از این آبشار

بی دلیل نیست که این آبشار  شهرت بسیار زیادی نسبت به سایر آبشارهای ایران دارد. اگر به بازدید از این آبشار بروید متوجه چشم انداز بسیار زیبایی می شوید که در هیچ کجای دیگر نمونه آن را پیدا نخواهید کرد. اگر دوستدار طبیعت هستید و از تماشای مناظر طبیعت لذت می برید، توصیه می کنم بازدید از آبشار بیشه را از دست ندهید و از طبیعن بی نظیر آن دیدن کنید. اما یکی دیگر از کارهایی که انجام دادن آن را توصیه می کنیم، عکاسی است. تصویر برداری از این صحنه ها می تواند یادگاری خوبی از سفر لذت بخش شما باشد. علاوه بر این نشستن در طبیعت و لذت گذراندن ساعاتی در این منطقه را به شدت توصیه می کنم.

امکانات

به منظور بازدید های متعددی که از این آبشار صورت می گیرد، تعداد بسیار زیادی امکانات در این منطقه تعبیه شده است تا بتوانید خاطره ای خوش از این سفر در خاطرتان داشته باشید. از جمله امکانات موجود در این منطقه می توان به پارکینگ، سکوی استراحت، نمازخانه، سرویس بهداشتی، خانه بهداشت، پاسگاه، پلاژ، چادرهایی برای اسکان، بازارچه، و ... اشاره کرد.

بهترین زمان بازدید از آبشار بیشه

اگر دوست دارید هنگامی که این منطقه را سرسبزی مطلق می پوشاند از آن بازدید کنید، توصیه می کنیم فصل بهار را برای بازدید انتخاب کنید. اما اگر سرمای هوا آزارتا نمی دهد توصیه می کنیم زمستان را برای بازدید از آبشار بیشه انتخاب کنید. در این فصل آب آبشار یخ می زند و منظره بسیار زیبایی را ایجاد می کند. البته لازم به ذکر است که هنگام پایید نیز تمامی مناظر اطراف آبشار مانند مداد رنگی ای می شود که بسیار زیبا و دیدنی است. به طور کلی می توان گفت تمامی فصول برای بازدید از این جاذبه گردشگری مناسب هستند.
اگر تا به حال از آبشار بیشه و مناظر اطراف آن دیدن کرده اید، نظرات و تجربیات خودرا با ما به اشتراک بگذارید.
 

ارسال دیدگاه
توجه !!

پر کردن فیلدهای ستاره دار (*) الزامیست

خبرنامه